Здоров’я та безпечні умови праці

 

Вкрай важливою ціллю для нас як компанії, що усвідомлює свою відповідальність за здоров’я та життя своїх працівників і працівників інших організацій, є досягнення рівня безпеки на робочих місцях, який унеможливлював би виникнення будь-яких нещасних випадків чи захворювань, що можуть виникнути під час виконання посадових обов’язків.

Внесок до Цілей сталого розвитку ООН:  Ціль 3. Міцне здоров’я і благополуччя – Завдання 3.6. Ціль 8. Гідна праця та економічне зростання – Завдання 8.5.

Стандарти

Одним із стандартів у сфері охоронипраці є міжнародний стандарт OHSAS 18001:2007, який потребує виконання  вимог нормативно-правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних та лікувально-профілактичних засобів та методів, що спрямовані на створення безпечних умов праці. Дотримання вимог стандарту дозволяє нам  налагодити систему проведення попереджувальних заходів, що  базуються на оцінюванні ризиків.  Результатом впровадження у компанії стандарту OHSAS 18001:2007 є постійне покращення умов праці та зниження травматизму на підприємстві.

На підприємстві створено Комітет з питань охорони здоров’я та безпеки праці. Щовівторка Комітет збирається та аналізує невідповідності, які виявлені під час щоденних обходів з охорони праці. У перший понеділок місяця керівництво відділу охорони праці та структурних підрозділів складу готової продукції та складу сировини та матеріалів ініціюють зустрічі задля вирішення питань щодо покращення технічного стану автонавантажувачів. У 2017 році сталося дві  дорожньо-транспортні пригоди за участ торговельних представників компанії. Водії отримали легкі травми. Ще один працівник травмувався під час падіння на території торговельної точки. Усі працівники вчасно отримали медичну та матеріальну допомогу.

За кожним випадком, відповідно до вимог законодавства України, були проведені розслідування, встановлені причини та впроваджені заходи щодо їх усунення. Крім того, на підприємстві розслідуються та реєструються всі випадки травматизму працівників.

Нещасні випадки
на виробництві з
летальними
наслідками
відсутні.

Запобігання професійним захворюванням

Кожні п’ять років, зокрема і в 2017-му, компанія проводить атестацію робочих місць для визначення умов праці. За її результатами були визначені усі необхідні обов’язкові компенсації та гарантії працівникам.

Згідно із законодавством України, з метою запобігання професійним захворюванням щороку на підприємстві та під час працевлаштування проводять медичні огляди працівників – коштом компанії та за результатами атестації робочих місць, зважаючи на дію шкідливих чинників.

Слід наголосити, що станом на кінець 2017 року в компанії діють дві профспілкові організації: одна представляє команду з продажів у регіонах країни та Києві, друга – працівників заводу Крім того, від 2010 року в компанії діє Рада трудового колективу на чолі з представником, якого обрали шляхом голосування та який представляє інтереси всіх працівників.